İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilerimiz okul seçimi yaparken eski mezunların neler yaptıklarını soruyorlar. Bazısının amacı kendi firmasını açmak, bazıları İtalya’da farklı firmalarda çalışıp deneyim kazanmak, bazıları da ülkemizde çalışmayı tercih ediyor.

Politecnico di Milano Polidesign’da Lighting Design masterına giden Nil Alagöl, sınıfı başarıyla tamamladı, hem de yüksek ortalamalarla. Staj zamanı geldiğinde İtalya’nın en önemli aydınlatma firmalarından Ferrara Palladino’ya önce başvurmaktan çekinmiş. Daha küçük bir firmayı deneyeyim demiş. Sonra “Neden olmasın?” diye harakete geçmiş ve İtalyan rakiplerinin arasından tek Türk ve tek yabancı olarak staj hakkını elde etmiş. Ferrara &Palladino Milano’da Duomo’yu aydınlatan firma.

Nil’i canı gönülden tebrik ediyoruz, ileride daha çok başarılarını duyacağımıza inanıyoruz. Başarılı öğrencilerle çalışmak bizim için bir zevk ve tatmin kaynağı. Gözümüzün önünden ofisimize ilk gelişi ve beraber belgeleri hazırlayışımız geliyor, şimdiki pozisyonunu düşününce ise bize sadece gurur duymak kalıyor.