0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Vera Eğitim olarak sadece İtalya’da Eğitim alanında danışmanlık veriyoruz. İtalya bizim uzmanlık alanımız. İtalya’da Eğitim kapsamında 25 İtalyan Üniversite, master ve dil okulunun Türkiye resmi temsilciliğini yürütüyoruz. Bu 25 okul için öğrencilerimizden hiçbir ücret almadan çalışıyoruz.

Bunların dışındaki İtalyan okulları için ise özel danışmanlık adı altında ücretli danışmanlık veriyoruz.

Her sene başvurularını yürüttüğümüz özel danışmanlık hizmetlerimiz

  • Bocconi Üniversite Başvurusu Danışmanlığı

Avrupa’nın ekonomi ve işletme alanında listelerde ilk 10’da yer alan özel üniversitelerden Bocconi sınavla öğrenci alıyor. Milano’da yapılan sınavda başarılı olmak gerekiyor. Başvuru için sistemden hesap açma, evrakları özenli bir şekilde hazırlayıp sisteme yükleme,  sınava giriş vizesi alma, sınavda başarılı olanlar için kayıt işlemleri ve eğitim vizesi danışmanlığı gibi hizmetler veriyoruz. Danışmanlık hizmetimiz lise son sınıfın ilk dönemi başlıyor, bir sonraki senenin Eylül ayına, öğrenci vizesi alınana kadar devam ediyor.

  • Politecnico di Milano İngilizce Mimarlık Üniversite Başvurusu

Politecnico di Milano, İtalya’nın köklü 2 teknik üniversitesinden biri. Bütün lisans bölümleri İtalyanca. Sadece Architectural Design bölümü İngilizce. Sınavla öğrenci alıyor. Sınav ulusal bir sınav olduğundan (bizdeki ÖSS, LGS tarzı) başvuru işlemleri oldukça karmaşık, aşamalı ve know how gerektiriyor. Danışmanlık hizmetimiz lisenin son senesinde başlayıp bir sonraki sene Eylül – Ekim aylarına kadar, sınav kaydından eğitim vizesi çıkana kadar sürüyor.

İtalya’da İngilizce Mimarlık

  • Politecnico di Milano İngilizce Yüksek Lisans Başvurusu

Politecnico di Milano, İtalya’nın köklü 2 teknik üniversitesinden biri. Yüksek lisans eğitimleri 2 yıl sürüyor ve YÖK denkliği bulunuyor. Lisansın tersine, yüksek lisans alanında İngilizce program sayısı çok. Okulun kabul işlemlerinden sonra üç aşamalı konsolosluk prosedürleri zamanını kaçırmadan dikkatle izlenmesi gereken bir süreç. Danışmanlık hizmetimiz sadece okula başvuru, kabul için gerekli evrakların hazırlanması aşamasında değil, titizlik gerektiren konsolosluk aşamasında da eğitim vizesi alana kadar devam ediyor.

  • Politecnico di Torino İngilizce Mimarlık Üniversite Başvurusu

Politecnico di Torino İtalya’nın diğer teknik üniversitesi. Milano Teknik’e göre sana yi şehrinde yer alması nedeniyle daha az talep görüyor. Fakat yaşam giderlerinin uygun olması onu cazip hale getiriyor. Sınavla öğrenci alıyor. Politecnico di Milano ile süreç aynı. Sınav ulusal bir sınav olduğundan (bizdeki ÖSS, LGS tarzı) başvuru işlemleri oldukça karmaşık, aşamalı ve know how gerektiriyor. Danışmanlık hizmetimiz lisenin son senesinde başlayıp bir sonraki sene Eylül – Ekim aylarına kadar, sınav kaydından eğitim vizesi çıkana kadar sürüyor.

  • Politecnico di Torino İngilizce Mühendisliklere Üniversite Başvurusu

İngilizce mühendislik bölümleri başvuru süreci de aynı mimarlık başvuruları gibi. Sınav ulusal bir sınav olduğundan (bizdeki ÖSS, LGS tarzı) başvuru işlemleri oldukça karmaşık, aşamalı ve know how gerektiriyor. Danışmanlık hizmetimiz lisenin son senesinde başlayıp bir sonraki sene Eylül – Ekim aylarına kadar, sınav kaydından eğitim vizesi çıkana kadar sürüyor.

  • Bocconi Summer Experience Programına Başvuru Danışmanlığı

Bocconi Üniversitesi som bir kaç yıldır yaz dönemleri de sınav açmaya başladı. Lise 3’ü bitiren ve outstanding GPA (ortalamalarına güvenen) öğrenciler yaz dönemi Milano’daki sınava girerek, sınavı geçerlerse bir sene önceden kabul alıp rahat ediyorlar. Danışmanlık hizmetimiz sınava kayıt, gerekli evrakların yüklenmesi ve sınava giriş için vize alınması ve kabul alanların kayıt olması ve sonrasında denklik/konsolosluk işlemleri olmak üzere yaklaşık 1.5 yıllık bir süreci kapsıyor.

Bunun dışındaki üniversite ve bölüm başvuruları için bizimle iletişime geçin: vera@veraedu.com