0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei ülkemizin İtalyanca öğrenim veren iki lisesi. Öncelikle bu okulları kazandığınız için sizi tebrik ederiz. Her ne kadar puanları eskiye göre düşmüş de olsa (90’lı yılların başlarında Avusturya Lisesi’nden sonra İtalyan Liseleri geliyordu), mezun olduğunuzda İtalyanca biliyor olmanın avantajını hem sosyal çevrenizde hem de iş yapmak/para kazanmak anlamında mutlaka yaşayacaksınız.

İtalyan Liseleri ortaokuldan sonra, sınavla öğrenci alıyorlar. Öğrenciler 1 yıl hazırlık okuduktan sonra Lise 1 sınıfına geçip matematik, fizik, kimya gibi dersleri İtalyanca okumaya başlıyorlar. Bütün kaynaklar İtalyanca. Hocalar İtalyan. 1 yıllık hazırlık İtalyancası yeterli olamayabiliyor. O yüzden öğrenciler en çok Lise 1. Sınıfta zorluk çekiyorlar. Bizim tavsiyemiz hazırlık sınıfını sıkı tutmaları. “Hazırlık sınıfını sıkı tutan 4 sene rahat eder!” diyoruz. Hatta Lise 1’de de sorumluluğunu bilirse bir daha hiç özel derse ihtiyacı olmadan son sınıfa kadar başarıyla devam eder.

Vera Eğitim, İtalyan Liseleri’ne yönelik özel ders konusunda yıllardır ilk ve tek kurum. Bu alanda kendimize rakip tanımıyoruz. Neden mi? Çünkü 15 yıl boyunca haftanın 7 günü boyunca yüzlerce öğrenciye İtalyanca gramerden, Latin edebiyatına, kimyadan sanat tarihine, astronomiden matematiğe bütün İtalyanca branşlara yönelik özel dersler verdik. Sayısını bilmediğimiz kadar çok öğrencimiz derece yaptı, sınıfını başarıyla tamamladı. Gözlerinin içiyle teşekkür eden veliler dostumuz oldu.

Zengin kitap seçeneği ve soru örnekleri: Uzun yıllardır ülkemize İtalyanca kitapları tek bir firma getiriyor. Bazen kitap sayılarından eksiklik olabiliyor. O yüzde İtalyanca kaynak bulmak çok zor oluyor. Vera Eğitim’de 1992 yılından beri eski adıyla İtalyan Kız Ortaokulu, yeni adıyla Galileo Galilei Lisesi ve İtalyan Liselerinde okutulan bütün kitapların eski ve yeni baskıları mevcut.

Bunun yanı sıra İtalyan edebiyatçıların eserlerinin ve  hayatlarının özetlerinden, kimya dersi için hazırlanmış konu özetleri ve örnek sorulara çok zengin bir not/özet/alıştırma kaynağı mevcut. Önceki senelerde çıkan sınav soruları ve ikmal dönemlerinde önem verilen konular olarak bizim için paha biçilmez bir bilgi kaynağımız var. Özetlerin avantajı minimum zaman kullanarak daha hızlı ilerleme imkanı sağlamaları.

Başarılı ve azimli kadro: Öğretmen kadromuzun tamamı İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei liselerinden dereceyle mezun olmuş, kendileri de öğrenciyken arkadaşlarına konuları anlatmaktan zevk alan kişiler. Öğretmenin manevi tatminini hisseden ve bunu zevk alarak yapan öğretmenler. Çocuğunuza İtalyanca özel ders aldıracaksanız mutlaka İtalyan Lisesi mezunlarını seçin. İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu öğretmenler, İtalyan Lisesi’nin müfredatı konusunda yetkin olamayabiliyor. Ve ağaç yaşken eğilir deyimi yadsınamaz. İtalyan Lisesi’nde (eskiden 12 yaşında) şimdi 15 yaşında İtalyanca öğrenmeye başlanıyor. Bütün öğretmenler İtalyan. Sadece dil değil matematikten fiziğe, kimyadan beden dersine İtalyan hocalar ders verdiğinden İtalyan Lisesi mezunu bir öğretmen genel terimlere daha hakim ve  her zaman daha başarılı oluyor. O yüzden velilere tavsiyemiz sadece daha uygun fiyatlı diye İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu bir kişiyi seçmeyin. Deneyimini sorun, İtalyan Lisesi müfredatına hakim mi onu öğrenin.

15 yıllık deneyim:  Deneyim, başarının anahtarı. 15 yıldır sadece İtalyan Liseleri’ne yönelik ders veriyor olmak demek hocaların sistemlerini biliyor olmak demek: hangi konulara önem verirler, sınıftaki davranışlarda hassasiyetleri, sınavlarda soruların nasıl cevaplanması gerektiği. Örneğin test sisteminden çıkmış bir öğrenci, İtalyan Lisesi’nde soruları hızlı ve çabuk cevaplamak üzerinde yoğunlaşırsa başarısız olur. En basit Pisagor üçgeninde (3,4,5 üçgeni) 3 ve 4’ü gören öğrenci hipotenüse otomatik olarak 5 yazarsa İtalyan hoca kopya çektin der, soru işareti koyar. Öğrenci Teorema di Pitagora diye başlık atıp, 3’ün karesi + 4’ün karesi diye akıldan ezber bildiği şeyi bile açık açık yazmalı ve anlatmalıdır. Bu tarz yol/yordam şekillerinden, hocaların sınıf içi hassasiyetlerine kadar Vera Eğitim’de sadece konuları öğrenmezsiniz, okul kültürüne daha kolay uyum sağlarsınız.

Yan değerler: Vera Eğitim aynı zamanda İtalya’ya yönelik eğitim danışmanlık firması olduğundan, çocuğunuz için yaz aylarında İtalyanca dil kursu, İtalyanca tasarım kursu, İtalyan Üniversitelerinde yaz kampları, Floransa’da gastronomi kursu veya İtalyan devlet üniversitelerinin sınavlarına hazırlık kursu gibi 4 sene boyunca yaz aylarını değerlendirmesini sağlarsınız. Vera Eğitim olarak tam 20 tane İtalyan eğitim kurumunun resmi Türkiye temsilciliğini yapıyoruz, tamamen ücretsiz danışmanlık veriyoruz. Öğrenciler ders aralarında cappuccinolarını yapıp, İtalyan okulların temsilcileri ile karşılaşma konuşma imkanı yakalarlar.