Bu yaz NABA’nın Interior Design for Hotels yaz kursu programına katılan Hayri Atak bizlerle deneyimlerini paylaştı. Kendisine yorumları için teşekkür ederiz. 🙂

”  Hayri Atak, İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 2012 mezunuyum. Lisans eğitimimin bir bölümünde Amerikada Auburn Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamladım. Daha sonra yine kendi okulum olan İstanbul Teknik Üniversitesinde Cephe Tasarımı ve Teknolojisi bölümünde masterımı tamamladım. Lisans mezuniyetimden 2017 yılına kadar çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştım, ve geçtiğimiz ocak ayında kendi mimarlık ofisimi kurdum. Ve sonrasında otel tasarımı konusunda kendimi dahada geliştirebilmek adına İtalya Nuova Academia Di belli arti de “iç Mimarlıkta Otel Tasarımı” sertifika programına katıldım.

Programda iyi bir poshotel nasıl olmalı, hangi kriterleri içermeli, ne gibi ihtiyaçları karşılamalı vb gibi lecture lar aldıktan sonra,kendimize özgü kültürlerimizi yansıtan Bir Poshotel tasarladık. Ve tasarladığımız poshotel leri program sonunda sergileyip sunduk.

Oldukça keyifli ve verimli bir program oldu benim için.Eğitim programımın yanı sıra, Milano ve yakın çevresindeki birçok müze ve mimari yapılarıda bizzat yerinde görüp incelemiş olmakta ayrı bir fırsat oldu benim için. Her anlamda her saniyesi dolu dolu bir program geçirdim diyebilirim.

Bu noktada programa katılmamda her türlü yardım ve desteği sağlayan Veraedu ekibine de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Saygılarımla. “