Naba’da açılan iç mimarlık yaz kursuna giden öğrencimiz Zeynep’in kursla ilgili düşüncelerini ve projesini paylaşıyoruz. Bu paylaşımı için Zeynep’e çok teşekkür ediyoruz. Umarız tüm hayalleri gerçekleşir. 🙂

Merhaba,

Ben Zeynep, bu yıl Boğaziçi Üniversitesi hazırlık sınıfını bitirdim asıl hedefim olan mimarlık eğitimine başlamak için bir adım atmaya karar verdim. Naba’da yazın açılan 2 haftalık Interior Design I yaz programının burs yarışmasına başvurdum ve projemle %50 burs hakkı kazandım.

Küçük yaştan itibaren görsel sanatlara olan ilgim ilerleyen zamanla mimarlığa doğru çevrildi ve bir yerden başlamanın zamanı gelmişti. Bu kurs sayesinde İtalya’da edindiğim deneyimlerin mimarlığa olan ilgimi katlamasının yanı sıra bana yeni bir vizyon kattı.

Kursta eğitmenlerimizin yardımıyla ilk maket projemi yaptım, bizden istenilen Milano’nun merkezinde bulunan, çeşitli sanat etkinliklerinin gerçekleştiği Triennale’in içerisinde bulunan bir barı yeniden tasarlamamızdı. 

Projemi içinde bulunduğu ormanla özdeşleştirerek yeşil mermerle doğal bi görünüm vermeyi denedim. Yerin altına doğru genişleyen oval oturma alanlarıyla insanların dinlenirken aynı zamanda sosyalleşebileceği bir ortam oluşturdum. Yukarı doğru katmanlarla ilerleyen kısıma ise barı yerleştirdim bu katmanlar aynı zamanda oturma alanı olarak da kullanılabiliyor.