IED Fashion Business mezunu öğrencimiz Seren’in hikayesi

İtalya’da master yapmaya giden ve mezun olan öğrencilerimizle iletişimi koparmamaya ve onlardan aldığımız güzel haberlere, yorumlara bloğumuzda yer vermeye çalışıyoruz. İtalya’da mastera gitmek isteyenlere ilham verecek bu yorumlar ve yazılar bizim için çok kıymetli. Bugün IED Fashion Business masterına giden öğrencimiz Seren Dönmez’in başarı hikayesini sizinle paylaşmak istedik. Umarız Seren’den hep güzel haberler gelmeye devam eder.

“Merhaba ,

Adım Seren Dönmez. 2014 yılında Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Ev Tekstili ve Plaj Giyimi olarak sektörde kendi markamız olan Buldan’s ın içinde doğmam sebebiyle markamızı sektörde daha iyi yerlere taşımak hedefiyle, yıllardır hedeflediğim marka yönetimi üzerine eğitim almak isterken yollarımız Vera Eğitim ile onların sayesinde de IED ile kesişti. Okul seçimi konusunda hiç bir fikrim yok iken öncelikle benim için doğru ülkenin İtalya olduğuna karar verip okul araştırmaya başladık. Bir yandan iyi eğitim almayı hedeflerken diğer yandan orijinal projelere markalarla birebir çalışmaların da yapıldığı bir program olsun istedim. IED’in Floransa’daki Fashion Business bölümünde tam da hedeflediğim gibi kapsamlı şekilde bir markanın oluşma sürecini adım adım gösteren dolu dolu 1 yıl geçirdim. Branding, Pazarlama, Reklamcılık, Visual Merchandising ve E-commerce gibi süreçlerin hepsinde Gucci, Salvatore Ferragamo gibi bir çok ünlü markayla birebir çalışma fırsatım oldu. Son olarak bitirme tezimi Adidas ile yaptım. Adidas’ın tüm dünya genelindeki mağaza düzenlerini ele alıp Customer Engagement olarak ifade ettiğimiz müşteri ve ürün arasında bağ kuracak stratejik sunum seçenekleri geliştirdik. Ve sonucunda Adidas’tan Trend Forecaster olarak iş teklifi aldık.

Türkiye’ye döndükten sonra Buldan’s markasıyla ilgili yoğun çalışmalara başladım. Şirketimizde daha verimli çalışmak ve marka bilinirliğini artırmak adına lansmanlar düzenleyip her yıl yaz ve kış olmak üzere 2 koleksiyon çıkartarak hedeflediğimiz kitleye daha iyi ve doğru şekilde servis vermeyi amaçladık. Yurtdışında 20 noktada, yurtiçinde 25 bayiye servis vermeye başladık. 2 yılda hedeflerimizin üzerinde gelişmelere tanık olduk. Bütün bu süreçlerde IED’de almış olduğum eğitimin pazarlama, marka yönetimi, organizasyon yönetimi, fotografçılık gibi bir çok dersin büyük katkıları oldu.

Bana bu süreçte en baştaki ülke seçiminden, okul seçimi ve bölüm seçimine kadar katkıda bulunan Vera Eğitim’e sonsuz teşekkürü borç bilirim.

Sevgiler,