Florence University of Arts’ta lise öğrencilerine yönelik yaz kursuna katılan öğrencimiz Deniz Erkara bizlerle yorumlarını paylaştı. Kendisine çok teşekkür ederiz. 🙂

“FUA’ın Pre-college programı ile Floransa’daydım. İlk haftamızda İtalya’yı tanıma amacıyla İtalya’daki farklı bölgelere gittik. Burada bizimle olan profesörümüz hem çok eğlenceli hem de çok bilgili bir kadındı. Bu bir hafta süresince o kadar çok yürüdük, o kadar çok gezdik ki akşam odaya döndüğümüzde gözümüzü açacak halimiz olmuyordu. Daha ilk gittiğim günden bir çok arkadaş edindim, insanlar çok sempatikti. Dil konusunda ilk gittiğim günler biraz zorlandım fakat sonrasında rahatladım. 1 ay aynı zamanda İngilizce dil kursu niteliğinde oldu bana.

Bu bir haftanın arkasından otobüsle Floransa’ya ulaştık. Evlerimize yerleştik. Evlerde saç kurutma makinesinden süpürgeye kadar her şey var. Ben Food, Culture and Society ve İtalyanca programlarını seçmiştim. İlk günümüzde kurs ve kurallar tanıtımı oldu, öncesinde şehirde kampüslerin yerlerini gezdik. Benim sınıflarım kaldığımız yere en uzak olanlardı. Yine de en uzak mesafe 25 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde. Cuma günleri ders yerine farklı şehirlerde field learning aktiviteleri oldu. Bu aktivitelerde de ödevlerimiz oldu. Hafta sonları da yine farklı şehirlere geziler oldu.

Son hafta sonumuzda Venedik’e gidip bir gün kaldık. Gezi boyunca Lauren ve Delane bizimleydi,sorularımızı cevaplamak ive ihtiyacımız olunca yardımcı olmak için her zaman,her saat yanımıza koşmaya hazırlardı. Dersler de fazlasıyla yararlı, 3 hafta içinde kendi derslerimde pek çok şey öğrendim. Ders saatleri uzun olmasına rağmen sıkıcı olmuyor. Çok eğlenceli, eğitici bir aydı. Nasıl geçtiğini anlamadım,her şeyiyle çok güzeldi.”