2012 Eylül ayında Domus Academy’de Interaction Design bölümüne Vera Eğitim ile %50 burs kazanıp kayıt yaptıran Merve İster bizimle yorumlarını paylaştı:

Keyfim cok yerinde. Hayatimin en doğru kararlarından birini vermişim diyorum. Özellikle de interaction design bölümünü seçerek =)

Okul cok international, en guzel yanlarindan biri sanirim bu. Benim bolümümde biraz unique bir bölüm olduğu için tek Türk benim. Diğer bölümler de özellikle de Interior Design’da oldukça fazla Türk var. Bizim course director da anladığım kadarıyla bayağa güçlü bir CV’ye ve pozisyona sahip bir adam ve iyi connectionları var.

Şimdiye kadar lecture veren insanlardan çok memnunum. Örneğin Nokia Design’dan insanlar,Domus Magazine Directorü, Frog Design, Park Hyatt general manager’i gibi cok önemli insanlar geliyor.

Eğitim sistemi çok güzel ve hocalar bizim Türklere göre çok daha anlayışlı ve cana yakın yaklaşıyorlar.

Burslu olmamın da çok faydası var ve de Türklere çok saygı duyuyorlar ve başarılı olduğumuz görüşündeler.

İstanbul’a da bakış açıları çok pozitif, geleceğin design capitali olacağını söylüyorlar,  genellikle ki bu izlenim beni oldukça şaşırttı.

İstanbul’danım dediğimde direk olarak “What a beautiful city” ile söze başlıyorlar =)

Vera Eğitim’e de burs yarışmasına başvururkenki desteğiniz ve İtalya’ya geldiğimde bile yardımlarınız için çok teşekkür ederim.