0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

İtalya’da yat tasarımı üzerine master yapmak isteyenler için güzel bir haberimiz var. Politecnico di Milano Yacht Design master başvuruları açıldı. Bu yazımızda master programı ve başvuru süreci ile ilgili önemli noktaları sizinle paylaşıyoruz.

Politecnico di Milano Yacht Design master programı hakkında genel bilgi verebilir misiniz?

Politecnico di Milano Yacht Design masterının başlangıç tarihi 7 Şubat 2023. Eğitim dili İngilizce. Eğitim süresi 1 yıl. 60 ECTS denkliği olan bir master yani iş hayatına yönelik ve stajlı bir master. Eğitim ücreti 13.000€.

Politecnico di Milano Yacht Design master programına kimler başvuru yapabiliyor?

Yacht Design bölümüne ilgisi olan bu ilgisini somut olarak gösterebilecek mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, mühendislik gibi farklı disiplinlerde üniversite eğitimi almış ya da eğitimi devam eden en geç Ocak 2023 yılında mezun olacak öğrenciler başvuru yapabiliyorlar.

Politecnico di Milano Yacht Design master programına başvuru için nasıl hazırlık yapmalıyım?

Yacht Design bölümü başvurusu sırasında en önemli belgeler portfolyo ve motivasyon mektubu. Öğrenciler bu alana olan ilgilerini mutlaka somut bir şekilde bu belgeler aracılığıyla anlatmalılar. Yacht Design ile ilgili varsa çizimleri portfolyoya eklemeliler. Nasıl bir portfolyo hazırlanmalı, motivasyon mektubunda nelerden bahsedilmeli bu konuda öğrencilerimizi detaylıca bilgilendiriyoruz. Onlarla konuşup fikir alışverişlerinde bulunuyoruz.

Politecnico di Milano Yacht Design başvuru süreci nasıl?

Başvuru için gerekli olan tüm belgeleri İtalya’ya Politecnico di Milano’ya iletiyoruz. Sonrasında İtalya’dan skype mülakatı için gün ve saat geliyor. Bu mülakattan sonra okuldan kabul ya da red cevabı geliyor. Skype mülakatında neler soruluyor, mülakata nasıl hazırlanmalı öğrencilerimize anlatıyoruz. Daha önce bu mülakatları yapan öğrencilerimizin tecrübelerini onlarla paylaşıyoruz.

Yacht Design masterı yapmak isteyenlerle önemli bilgileri kısaca paylaşmak istedik. Aklınıza takılan sormak istedikleriniz olursa bize yazabilirsiniz. vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

Vera Eğitim – ücretsiz danışmanlık