0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Quasar Üniversitesi hakkında genel bilgi verir misiniz?

Roma’da 1987 yılında kurulmuş bir özel üniversitedir. 3 yıllık lisans programları İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı MIUR ve YÖK tarafından tanınmakta olup BA diploması verir. Lisans eğitiminin yanı sıra 1 yıllık stajlı masterları ve yaz okulları bulunmaktadır. Roma’nın çok merkezi bir konumunda İspanyol merdivenlerine 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Quasar Üniversitesi’ndeki lisans programları nelerdir?

Quasar Üniversitesi’nde şu an verilen bütün lisans programları İtalyanca. Umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda İngilizce programlar da açılacak. Bu programlar şöyle:

  • Graphic Design and Visual Communication
  • Habitat Design
  • Interaction Design
  • Game Design

2019 – 2020 akademik yılı için ücret 9500 Euro’ydu.

Master programları nelerdir?

Master programlarının da eğitim dili İtalyanca. Fakat hiç İtalyanca bilmeyenler için her öğrenciye tercüman atanıyor. Çevirmen öğrenciye bütün derslerde eşlik ederek derslerine yardımcı oluyor.  Bu ilk başta bizim Türk öğrencilerimize tanıdık gelmeyebilir. Fakat daha çok İtalyanlar’ın olduğu bir ortamda, gerçek İtalyan kültürünü öğrenmek isteyenler için bulunmaz bir nimet. Quasar’daki master programlarının tamamı master universitario di primo livello. Yani stajlı masterlar:

Art Direction and Media Management

Interior Design

Product Design Made in Italy

Yacht Design

Her öğrenciye yaklaşık 11 haftalık staj organize ediliyor. Yani yaklaşık 3 aylık. Yacht Design masterında öğrenciler denizde ve teknede uygulamalı saatler geçiriyorlar. Master programlarının ücreti 14 900 Euro idi 2019 – 2020 akademik yılında. Sizlere ücret mertebeleri hakkında fikir vermesi açısından belirteyim.

Quasar’ı diğer okullardan ayıran en önemli özellikler neler?

Roma’da kampüsünde dinlediğimiz kadarıyla okulun Career Service’i çok iyi çalışıyor. Ozellikle Interaction Design alanında iş bulma oranları %100. HEr sınıfta maksimum 20 öğrenci var. Master sınıflarında İtalyanca bilmeyenlere bir interprete yani tercüman atanıyor. Böylece öğrenciler mecburen de olsa İtalyanca öğrenmek durumunda kalıyorlar, ki bu ileride iş bulmak için çok önemli.  Quasar’ın bir diğer önemli özelliği de çok çok merkezi bir konumda yer alması. Haritadan bakın dediğime hak vereceksiniz. Harika bir öğrencilik hayatı için bundan daha güzel bir konum olamazdı. Tabi ki üniversiteye konumuyla karar verilmez. Fakat özellikle yazın kısa yaz kursları için Quasar’ı konumu sebebiyle tercih edebilirsiniz.

Quasar’daki yaz kursları nelerdir?

Quasar Üniversitesi’ndeki 5 yaz kursundan aşağıdaki ikisi sadece 18 yaş altı öğrencileri kabul ediyor:

  • Selfmade Design (Product and Industrial Design içeriğinde)
  • Life Drawing in Rome

Diğer kurslar ve yukardaki iki kurs da dahil bütün kurslara yetişkinler katılabiliyor. Diğer kurslar ise şöyle:

Yacht Design

Garden Design

Design a photobook

18 yaş altı öğrenciler minimum 5 kişilik gruplar halinde öğretmenleri eşliğinde kursa katılabiliyorlar. 15- 17 yaş grubu için kurs ücreti 1400 Euro.

Yetişkinler için ise 2200 Euro. 5 kişilik grup olarak gelindiğinde kurs fiyatı yetişkinlere 1700 Euro oluyor.

Yaz kursu tarihleri şöyle: 28 Haziran 2020’de başlıyor ve 2 hafta sürüyor.

Quasar yaz kursu, üniversite master programlarına başvuru için neler gerekiyor?

Quasar yaz kursu, üniversite master programlarına başvuru için gerekli belgelerin listesini ve başvuru formunu vera@veraedu.com adresinden talep edebilirsiniz.

Vera Eğitim, Quasar Institute Türkiye resmi temsilcisidir. Danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir.