0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

humanitas

Humanitas University hakkında genel bilgi verir misiniz?

Humanitas University,İtalya’nın 2. büyük hastaneler grubuna sahip, Milano’da bulunan bir tıp üniversitesidir. Uzun yıllardır Milano Devlet Üniversitesi tıp derslarini Humanitas Hastanesi’nde yapıyordu. 2014 yılında ayrıldılar ve Humanitas Hastanesi kendi okulunu açtı. 2014 Ekim’de ilk öğrencilerini aldı. 2016’da devam eden 100 öğrencileri vardı.

Humanitas University’de hangi eğitim veriliyor?

Humanitas University’de Medicine yani tıp eğitimi veriliyor.

Humanitas University’de tıp eğitimi ne kadar sürüyor?

Humanitas University’de tıp eğitimi 12 sömestrden oluşuyor yani 6 yıl sürüyor.

Humanitas University’de eğitim dili nedir?

Humanity University tıp eğitiminin dili İngilizce. 3. sınıfta alınacak olan klinik pratikler için öğrencilere İtalyanca’yı temel seviyede geliştirmeleri tavsiye ediliyor.

Humanitas University’de eğitim ücreti ne kadar?

Humanitas University’de tıp eğitiminin ücreti EU öğrenciler için 10.000€-16.000€ arası, NON-EU öğrenciler için 20 000 €.

Humanitas University’e başvuru için ne yapmak gerekiyor?

Humanitas University ilk 2 yılında Imat exam benzeri bir sınav ile öğrenci aldı. Non EU öğrenciler için olan sınav her sene Nisan ayında düzenleniyordu. Aynı anda İstanbul’da da sınava girmek mümkündü. Fakat 2017 – 2018 yılından itibaren Non EU öğrenciler için UKCAT sınavı ile öğrenci almaya başladı. 2018 – 2019 akademik yılı için sınav tarihi 12 Nisan 2018. Sınava son kayıt olma tarihi ise 5 Nisan 2018’dir. Son 1 yıl içinde eğer öğrenci UKCAT sınavına girmiş ise 12 Nisan’a kadar bu belgeyi okula ileterek başvurusunu tamamlayabilir. Sınavda ilk 10’a giren öğrenciler için burs imkanı bulunmaktadır.

Humanitas Üniversitesiyle ilgili öne çıkan özellikler nelerdir?

Humanitas Üniversitesi yeni bir kampüs yaptı. Oldukça geniş, İtalya için nadir bulunan özellikte bir kampüs. Ayrıca teknolojik anlamda üst düzey yeniliklere sahip. Son kurdukları simülasyon merkezi sayesinde hastaya istenilen rahatsızlık verilebilir (örneğin kalp krizi geçirtme, dilin şişmesi vb. gibi) ve öğrencilerden müdahele etmeleri isteniyor. Öğrencilerin uyguladıkları müdahele yöntemleri videoya çekiliyor ve sonra sınıfça olumlu olumsuz değerlendiriliyor. Böylece öğrenciler hem uygulama imkanı yakalıyor, hem de hatalarını görerek öğrenme.

 

Gerekli belgelerin listesini ve başvuru formunu vera@veraedu.com adresinden talep edebilirsiniz.