0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

domus

Domus Academy hakkında genel bilgi verir misiniz?

Domus Academy, Milano’da Navigli kanallar bölgesinde yer alan bir master okuludur. Sadece master programları vardır ve tasarım alanında İtalya’nın en prestijli okullarından biridir.

Domus Academy’de hangi master eğitimleri veriliyor?

 • Business Design
 • Product Design
 • Luxury Brand Management
 • Fashion Design
 • Fashion Management
 • Fashion Styling & Visual Merchandising
 • Interaction Design
 • Interior & Living Design
 • Urban Vision & Architectural Design
 • Service Design
 • Visual Brand Design

Tüm programların eğitim dili İngilizce’dir.

Master programlarının başlangıç tarihleri nedir?

Domus Academy master programlarının başlangıç tarihleri: 4 Şubat 2020, 10 Eylül 2019, 30 Ekim 2019

Eğitim süresi ne kadardır?

Eğitim süresi 12 aydır. 3 hafta – 1 ay sömestr tatili verilir. Domus Academy’deki master eğitimleri 60 ECTS değerindedir. Eğitimin içinde 8 hafta staj vardır.

Domus Academy’nin eğitimlerinden bahseder misiniz?

Domus Academy’de master eğitimi workshopa dayalıdır. Yani her ay sektörün önde giden firmalarının yöneticileri, tasarımcıları, tedarikçileri, satışçıları, fotoğrafçıları kısaca çalışanları  seminerler vererek dersleri yürütürler. Domus Academy’de verilen eğitim oldukça yoğundur. Haftanın her günü okula gidilir ve dersler sabahtan akşama kadardır. 

Domus Academy’nin ücretleri nelerdir?

Eğitim ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.

Burs imkanı var mı?

Burs yarışmaları açılıyor. Adaylar belli bir konuda proje hazırlayarak yarışmalara katılabiliyor. Bazen bütün bölümler için yarışma açılırken bazen sadece bir bölüme yönelik de burs yarışması olabiliyor. Geçen senelerdeki burs yarışmalarının konularını öğrenmek için bize danışabilirsiniz. vera@veraedu.com  

Başvuru için ne gibi belgeler gerekiyor?

Gerekli belgelerin listesini ve başvuru formunu vera@veraedu.com adresinden talep edebilirsiniz. Ama kısaca portfolyo ve motivasyon mektubunun çok önemli olduğunu söyleyebiliriz.

domus2

Domus Academy Bölüm Detayları

Domus Academy Business Design

Domus Academy Business Design master programı 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar.  Domus Academy Business Design master programı, üretim, ekonomi ve yaşam kalitesi için tasarımın önemini vurgulamaktadır. Domus Academy, Business Design master programı kapsamında şirketlerle ve girişimcilerle güçlü ilişkiler içerisindedir. Bu ilişki sayesinde şirketler ve girişimciler aktif olarak ve doğrudan öğrencilerin eğitimine katkı sağlar.

İşbirliği içerisinde olunan şirketler; 3M, Altreforme, Aquolina, Autogrill, Barilla, BTicino, Co.Import, Comieco, DB Apparel, Deborah Group, Ebay Italia, Elica, Fondation Interieur ,Italia Independent, Moreschi, Pininfarina Extra, Piquadro, Procter&Gamble, Sevengrams, Sunstar, The Coca Cola Company, Unicredit Group ,Unieuro ,Unilever, Veuve Clicquot. Domus Academy Business Design master programına, Ekonomi, Sosyal Bilimler ve Tasarım fakültesi mezunları katılabilir. Domus Academy Business Design program ücreti 28.600€ . EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Product Design

Domus Academy Product Design master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Program iki sömestrden oluşur. İlk sömestrin birinci ayı, öğrencilerin geçmişten gelen bilgilerini güncelleyerek, onları ortak bir vizyona getirmeyi hedefler. İkinci aydan sonra ise eğitim yoğun workshop programları ile devam eder. İkinci sömestrde ise profesörler, farklı tasarım alanları için araştırma önerileri sunar. Sonrasında ise her öğrenci ilgi duyduğu tasarım alanını seçerek profesörler ya da yardımcıları ile doğrudan çalışma fırsatı yakalar. Programın sonunda ise her öğrenci bir master projesi hazırlar ve bu proje Domus Academy tarafından düzenlene sergide yer alır. Domus Academy, Product Design master programı kapsamında öğrencilerin profesyonel iş yaşamıyla birebir ilişki içerisinde olmalarını sağlayacak, en prestijli İtalyan firmaları ve uluslar arası firmalarla işbirliği içerisindedir.

Bu firmalar; 3M, Artemide, Bayer, Brix, Candy, Canon, Confindustria Ceramica, Electrolux, Fondazione Bracco ,Hager Group, Ikea, İllywords, IMRA/AISIN, Industreal, LG, Pirelli, Samsung, Swarovski, Toto Bagni, Veneta Cucine, Veuve Clicquot. Domus Academy Product Design master programına, tasarım ve mimarlık fakültelerinden mezunlar ile tasarım alanında tecrübe sahibi kişiler katılabilir. Domus Academy Product Design program ücreti 28.6000€ . EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Fashion Design

Domus Academy Fashion Design master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Domus Academy Fashion Design programı,  tam anlamıyla bir tasarımcı geliştirmek için gerekli konuları kapsayan ve her sene değişen proje ve seminerlerden oluşur. Domus Academy, Fashion Design master programı kapsamında, farklı alanlardaki firmalarla lider bir ağ geliştirmiştir.

Bu firmalar;  Alessandro Dell’Acqua, Antonio Berardi,Costume National, Dunhill, Eastpak, Fay, Fiorucci Love Therapy, Fondazione Gianfranco Ferrè, Frankie Morello, Havaianas, Hogan, Maurizio Galante – Tal Lancman, Meltin’Pot, Napapijri, Neil Baret, Nike, Stefanel, Ter et Bantine, Versace, Vueve Clicquot, Victor Bellaish, Virtus Palestre, Ermenegildo Zegna. Domus Academy Fashion Design master programına, moda tasarımı, mimarlık, halkla ilişkiler ve sanat okullarından mezun olmuş, moda alanında uygun altyapıya sahip ve kendini geliştirmek isteyen kişiler başvurabilir. Domus Academy Fashion Design program ücreti 28.600€ . EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Fashion Management

Domus Academy Fashion Management master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Domus Academy Fashion Management master programı, moda kurallarını anlamak için yöneticilerin yetkinliklerini şekillendirmeyi ve geliştirmeyi hedefler. Domus Academy Fashion Management master programı, 3 aşamadan oluşur. 1. aşamada öğrenciler, İtalyan markaları ve uluslararası markalar üzerine çalışmalar yaparak moda ve yönetim konularını keşfederler. 2. aşamada öğrencilerin gerçek projelerde yer almalarını sağlamak için Domus Academy’nin işbirliği içinde olduğu firmalarla birlikte workshoplar düzenlenir. Son aşamada ise öğrenciler master direktörünün belirlediği bir konuda proje liderinin gözetiminde master tezlerini hazırlarlar.

Domus Academy, Fashion Management master programı kapsamında ise aşağıda yer alan firmalarla işbirliği halindedir. Albino, Camera Italiana Buyer Moda, Felice Limosani, Fendi, L’Oréal, Montblanc, Red Valentino, Roberto Cavalli, Sergio Tacchini International, Sisley, Sonae Sierra, Swarovski Elements, Ter et Bantine, Versus, VJC Domus Academy Fashion Management master programına, iktisat, işletme, insan bilimleri ve moda ile ilgili fakültelerden mezun olmuş kişiler ile moda tutkunları ve kariyerini moda üzerine kendi şirketinde veya bir moda şirketinde geliştirmeyi hedefleyen kişiler başvurabilir. Domus Academy Fashion Management program ücreti 28.600€ . EU öğrenciler için 19.900€.

domus3

Domus Academy Fashion Styling and Visual Merchandising

Domus Academy Fashion Styling & Visual Merchandising master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Program üç aşamadan oluşur. Birinci aşamada, öğrenciler yönetim ve pazarlama yetkinliklerine ve moda kültürüne odaklanır. İkinci aşamada, öğrenciler için sektördeki firmalarında desteği ile stil, etkinlik tasarımı, yeni internet stratejileri gibi anahtar konularda workshoplar düzenlenir. Son aşamada ise öğrenciler bitirme projesi hazırlarlar.

Domus Academy, Fashion Styling & Visual Merchandising master programı kapsamında farklı alanlardaki şirketlerle işbirliği halindedir. Bu şirketler, Camera Italiana Buyer Moda, Fendi, Gruppo Tod’s (Hogan Fay), Moncler, Moschino, Privalia, Roger Vivier, Style.it (Condè Nast), Bisk Italia, Brandvoyant, Jacaranda Studio, Studio Simonetta Simonelli. Domus Academy Fashion Styling & Visual Merchandising master programına, moda, tasarım, fotoğrafçılık, mimarlık, iletişim bölümlerinden mezun olan kişiler ve Industrial Design, Fashion Journalism, Fashion Styling, Visual Merchandising gibi alanlardan gelen kendini geliştirmek isteyen genç profesyoneller başvurabilir. Domus Academy Fashion Styling & Visual Merchandising program ücreti 28.600€ . EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Interaction Design

Domus Academy Interaction Design master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Domus Academy Interaction Design master programı 2 sömestrden oluşur. Program, ilk sömestrde öğrencilerin geçmiş eğitim tecrübelerini ortaya çıkararak ortak bir vizyon oluşturup takım çalışması kavramını geliştirmeyi hadefler.  İkinci sömestrde ise öğrenci spesifik bir konuda bitirme tezi hazırlar ve bitirme tezi sene sonunda sergilenir.

Domus Academy, Interaction Design master programı kapsamında öğrencilerin profesyonel dünya ile iç içe olabileceği İtalyan firmaları ve uluslar arası firmalarla işbirliği içindedir. Canon, Eurocontrol, Fujitsu, Fundación Escultor Berrocal, Hager Group, illywords, Iks Core Consulting, Mattel, Meet the Media Guru, Motorola, Nokia, Samsung, Studio Museo Achille Castiglioni. Domus Academy Interaction Design master programına, ürün tasarımı, görsel ve grafik tasarım, medya ve web tasarım, mimarlık, bilgisayar bilimleri, mühendislik, iletişim bilimi, psikoloji ve sosyoloji bölümü mezunları veya bu alanlarda tecrübe sahibi kişiler başvurabilir. Domus Academy Interaction Design program ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Interior and Living Design

Domus Academy Interior & Living Design master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar.  Domus Academy Interior & Living Design master programında eğitimin ilk sekiz ayı daha çok teorik konulara odaklanır. Bu programın uygulama kısmını ise;  workshoplar, şirket gezileri, yöneticilerle toplantılar, sergi ve fuarlara katılma, müzelere ve önemli kültürel etkinliklere ziyaretler oluşturur. Bu aktivitelerden sonraki 1 aylık süreçte öğrenciler, iş yaşamındaki kişilerle görüşmeler yaparak tez konusu üzerine odaklanırlar. Son üç ay boyunca da öğrenciler bitirme tezlerini hazırlarlar.

Domus Academy Interior & Living Design master programı uluslararası şirketler, tasarımcılar ve tasarım stüdyoları ile işbirliği içerisindedir. Bu firmalar, ATM, Banca Albertini Syz, Camper, Coin, Domina Hotels group, Dondup, Fincantieri, Fiorucci, Fnac, Fondazione Valore Italia, Future Concept Lab, Gabetti Property Solutions, HHD, Hines, Incoss/Inglass, Ipe Cavalli, La Marchesina, La Triennale di Milano, Marie Claire, Material Connexion, Natuzzi, Progetto 100 Cascine, Veuve Clicquot. Domus Academy Interior & Living Design master programına, kültürel ve teknik araçlarla yeteneklerini genişletmek ve geliştirmek isteyen genç mezunlar ve profesyoneller başvurabilirler. Domus Academy Interior and Living Design program ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Luxury Brand Management

Domus Academy Luxury Brand Management master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Domus Academy Luxury Brand Management master programı 3 ana periyottan oluşur. İlk periyot yaklaşık bir ay sürer ve bu süreçte öğrenciler, lüks ürün şirketlerinin özelliklerine, mevcut trendlere, gelecekte karşılaşılabilecek zorluklara odaklanarak, lüks ürün endüstrisini tanımaya çalışırlar. İkinci periyotta, öğrencilere lüks pazarlama ve marka yönetimi gibi farklı çekirdek konularda bilgi vermek için workshoplar düzenlenir. Son periyotta ise öğrenciler bitirme projesi geliştirirler.

Domus Academy, Luxury Brand Management master programı kapsamında, sektöründeki en iyi moda, otomotiv, otel, takı, içecek gibi lüks ürün firmalarıyla anlaşma halindedir. Domus Academy Luxury Brand Management master programına, pazarlama ve iş yönetimi yeteneklerini geliştirmek isteyen işletme bölümü ve sosyal bilimlerden mezun kişiler ile lüks ürün sektöründe kendini geliştirmek isteyen tasarım alanından mezun kişiler başvurabilir. Domus Academy Luxury Brand Management program ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Urban Vision and Architectural Design

Domus Academy Urban Vision and Architectural Design  master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Ocak ve Eylül aylarında başlar. Domus Academy Urban Vision and Architectural design master programı kentsel planlama, mimarlık, peyzaj ve tasarım becerileri, iletişim ve pazarlama araçları gibi alanlarda yeni vizyonlar sunarak öğrencileri geliştirmeyi hedefler.

Domus Academy Urban Vision and Architectural Design  master programı farklı alanlardan gelen tasarımcılarla ve firmalarla yapılan işbirlikleri ile zenginleştirilmiştir. Bu firmalar, CNS spa – Tecnologia per l’ambiente, Cooperativa Muratori & Cementisti – C.M.C. di, Ravenna
Hines Italia srl, Ing Real Estate Development Italy Srl, Legnolandia, Le Fond Belval
Milano Metropoli – Development Agency
MU.VI.TA. – Museo Vivo delle Tecnologie per, l’Ambiente
Peverelli – Giardini e Paesaggi d’Autore
Prelios. Akademik ortaklar ve kurumlar ise;  California State University Florence, i2a – international institute of architecture, Milan Municipality. Domus Academy Urban Vision & Architectural Design programına, mimarlık, ekonomi, insan bilimleleri, kentsel gelişim, sosyal ve iletişimsel alanlardan gelen mezunlar ve mimari alanlara ilgisi olan kişiler başvurabilir. Domus Academy Urban Vision & Architectural Design master program ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.

Domus Academy Visual Brand Design

Domus Academy Visual Brand Design  master programı, 1 yıl sürelidir ve her yıl Eylül ve Ocak aylarında başlar. Domus Academy Visual Brand Design master programı 3 temel aşamadan oluşur. İlk aşamada master eğitimine temel kazandıracak görsel tasarım ve markalaşma, görsel tasarım teknikleri gibi dersler verilir. İlk ay iki temel workshop ve seminer düzenlenir. İkinci aşamada kentsel markalaşma, multimedya marka tasarımı, marka değeri gibi konularda deneyimlerin paylaşılacağı workshoplar düzenlenir. Geleneksel baskı ve kaligrafi tekniklerini içeren workshoplarla da öğrencilerin teknik yönleri desteklenir. Son aşamada ise öğrenciler master tezi hazırlar.

Domus Academy, Visual Brand Design master programı kapsamında gerçekleşen workshoplarda, tasarımdan modaya kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmalarla işbirliği içersindedir. Domus Academy Visual Brand Design master programına, görsel ve grafik tasarım, tasarım, iletişim, pazarlama mezunları ve yine aynı alanlardan gelen profesyoneller başvurabilir. Domus Academy Visual Brand Design master program ücreti 28.600€. EU öğrenciler için 19.900€.