0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Roma’daki Luiss Business School ile ilgili kısaca bilgi  verebilir misiniz?

40 dönüm alan üzerine kurulu, tarihi saray ve villalardan oluşan bu üniversitenin benzerine ne Roma’da ne de İtalya’da rastlamadım. Avrupa üniversitelerine hakim olanlar bilir, genelde İtalya’da ve Avrupa’da üniversiteler şehir kampüsü şeklinde, çoğu zaman tek bina ve hatta bir tarihi bina katından oluşur. Roma’yı bilenler için Luiss Business School Via Namentana’da yani merkezden çok da uzakta konumlanmıyor.

Luiss Business School sadece master düzeyinde eğitim veriyor.

Master programlarının başlangıç tarihi 27 Eylül 2021.

Eğitimler 1 akademik yıl sürer. Eğitimler 60 ECTS’ e denk gelir, MIUR onaylı yani İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan, staj veren masterlar.

Eğitim dili İngilizce.

Eğitim ücreti 16.000€.

29 Nisan’a kadar başvuru yapan öğrencilere tuition fee üzerinden %10 indirim var.

Luiss Vera Villa Blanc

Luiss Business School’daki Master Programları:

International Management

Global Energy Management

Risk and Insurance Management

Corporate Finance

Business Transformation

Fashion Management

Luxury Management

Tourism Management

Big Data and Management

MBA (Başlangıcı 18 Ekim 2021, 15 ay, İngilizce, eğitim ücreti 30.000€)

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Luiss Business School’un başvuru süreci oldukça rekabetçi. Süreç şöyle işliyor. Önce okula emaille belgelerinizi iletiyoruz: Başvuru formu, öğrenci belgesi, transcript, CV, fotoğraf, pasaport, varsa IELTS, varsa GMAT.

Admission test tarihleri: 14 – 15 Nisan 2021

Ardından 3 aşamalı seçme ve sınav süreci başlıyor.

İlk aşama : İngilizce Tespit

Bu aşama 2 tane yazılı sınavdan oluşur. Önce 3 açık sorulu bir yazılı sınav ve ardından 30 dakikada yapılması gereken 60 tane şıklı test. IELTS 7.0 skoru olan öğrenciler bu aşamadan muaf tutulur.

İkinci aşama: Mantık (logic) Sınavı

Bu aşamada, gelen şekilleri tahmin etme vb gibi mantık sorularından oluşan 36 dakikada 30 soruluk bir test yapılır. Eğer öğrencinin minimum 400 puanlı GMAT veya GRE skoru varsa bu aşamadan muaf tutulur.

Üçüncü aşama: Mülakatlar

Adaylar 2 ayrı mülakat yapar. İlki İngilizce konuşma becerisinin ölçülmesi için, ikinci mülakat ise bölüm departmanıyla öğrencinin motivasyonunu ve neden bu bölümde master yapmak istediğini ölçmeye yönelik motivational testtir.

Her 3 aşama da tamamlandıktan 1 hafta sonra yanıt gelir.

Daha detaylı bilgi için Luiss Business School, resmi Türkiye temsilcisi olan ofisimiz Vera Eğitim’le iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimizin tamamı, vize danışmanlığı dahil olmak üzere ücretsizdir. Vera Eğitim olarak 15 yıldır sadece İtalya’da Eğitim üzerine hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için vera@veraedu.com adresine CV’nizi ileterek bize ulaşabilirsiniz.