0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

campus leonardo
Politecnico di Milano, İtalya’nın en eski Teknik Üniversitelerinden biridir. Devlet Üniversitesidir. Bizdeki İstanbul Teknik Üniversitesi, ODTÜ gibi teknik üniversiteler İtalya’da Politecnico adını alır. Milano şehrinde yer alan bu köklü üniversitede 2016 Eylül döneminde Yüksek Lisans yapmak için 4 üzernden 2.6 ortalama şartı aranıyor. Daha düşük ortalamaya sahip öğrenciler kesinlikle başvuru yapamıyor.

Başvuru için son tarih 26 Kasım. Fakat bu tarihe kadar bazı evraklar İtalya’ya posta ile ulaştırılması gerektiğinden vakit kaybetmemek gerekiyor.

Politecnico di Milano’da çok çeşitli İngilizce Yüksek Lisans programı var. Yüksek Lisans programları YÖK onaylı ve 2 yıl sürüyor. 1 yıllık ücretleri 3300 Euro civarında olmasıyla özel okullara oranla çok ekonomik kalıyor. En çok talep gören bölümler: Engineering Management, Architecture, Civil Engineering. Hepsi İngilizce dilinde.

Danışmanlık ücretimiz devlet üniversiteleri yüksek lisans başvuruları için 1000 TL + KDV. Bu hizmetin içinde üniversite başvuru ve kayıdının yanı sıra, knowhow gerektiren 2 aşamalı konsolosluk/vize danışmanlığı da dahildir. Bilgi ve başvuru için ofisimizden randevu alabilirsiniz: 0216 504 20 12