0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Bugün sizlerle ülkemizde çokta bilinmeyen farklı bir master programından bahsedeceğiz: Color Design! Nedir bu Color Design derseniz eğer, aslında tamamen farklı bir yelpaze olmasından dolayı büyük önem taşıyan bir master programı. Grafik, mimarlık, moda alanları gibi yaratıcılık üzerine kurulu mesleklerde renk çok büyük bir rol oynuyor. Bir logo  tasarımı şekil itibarı ile her ne kadar mükemmel olsada onu logo yapan şey aslında rengidir. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki hatta aurasındaki etkisi yadsınamaz. Mesela yemek zincirlerinin logolarının çoğu neden kırmızı renk taşır? Bir evin oturma odasının duvarları hangi renk olursa daha iç açıcı? Bu sene giyim sektöründe hangi renk moda?

Her sene her sektör için değişen ve yakından takip edilen renklerin rolü fazlaca önemli. Politecnico di Milano Polidesign’da bu sene üçüncüsü açılan Color Design master programı Ekim ayında başlıyor ve bir yıl sürüyor. Eğitim iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşama teori ve teknik temelli, ikinci aşamada uygulamalı yöntemler üzerinde duruluyor. İngilizce olan eğitim için skype mülakatı gerekiyor. Bir yıllık master fiyatı 6.950 €.

Güzel yanı ise başvuru için portfolyo gerekmiyor. Bu eğitimi almanız için illa tasarım okumuş olmak şart değil. Mühedislik gibi farklı bölümlerden öğrencilerde bu bölüme başvuru yapabiliyor.

Bu master programı ile alakalı daha detaylı bilgi almak isterseniz vera@veraedu.com ve bilgi@veraedu.com adreslerine mail atabilirsiniz.

Vera Eğitim – Polidesign Türkiye resmi temsilcisi – Ücretsiz danışmanlık