0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Geçtiğimiz hafta Marangoni’nin kozmetik ve parfüm alanlarıyla ilgili yeni açılan programları üzerine bir webinarına katıldık. Pandemi sonrası en hızlı toparlanan sektör olarak güzellik, bakım sektörü gösteriliyor. Sektöre oluşan yüksek sayıda uzman ihtiyacına istinaden Marangoni’nin günceli takip ederek oluşturduğu bu programlar bizi heyecanlandırdı. Moda tarihinde ilk defa bir kozmetik markasının (Estee Lauder), bir moda markasını (Tom Ford) satın almasına şahit olunan bu dönemde, uzun süre güzelleşme sektörü önemini koruyacak gibi duruyor. Biz eğitim danışmanlarına da günceli takip etmek ve sizlere en önden aktarmak kalıyor. Bu gibi değişim dönemlerinde, gemiye ilk binenler hep en çok kazananlar oluyor.

MARANGONI COSMETICS AND FRAGRANCES ILE ILGILI PROGRAMLAR

BÖLÜM EĞİTİM ŞEHİR ÜCRET (Euro, Non EU)
Marketing and Communication Management for Fragrances and Cosmetics MASTER MILANO 36 000
Fragrances and Cosmetics Brand Management and Licencing MASTER MILANO veya PARIS 36 000
Product Management for Fragrances and Cosmetics One year intensive certificate FLORANSA 26 400
Olfactory Experience Management for the Luxury Industry MASTER FLORANSA 36 000
Fragrances and Cosmetics Management BA LISANS PARIS 21 600

Peki hangi master programı?

Yukarıdaki listeyi sizin için en anlaşılır şekilde hazırlamaya çalıştık. Bu alanda 3 tane master programı ile karşı karşıyayız. Aralarındaki farklar minimal gibi dursa da, Marketing management olan master bir işletme ve pazarla yüksek lisansını kozmetik alanında işleyen bir program. Güzelleşmenin tarihçesinden, psikolojik ve sosyolojik etkileriyle başlayıp, marka konumlandırmasına, pazarlanmasına, lüks pazarlardaki aksiyon planlarına, trend analizi, hikaye anlatmanın incelikleri, görsel iletişim vb gibi konular üzerinde duruyor. Ayrıca yeşil üretim ve sürdürülebilirlik, Metaverse’de pazarlama ve koklama teknikleri gibi özel ve popüler dersler de içeriyor. Brand Management and Licecing masterında ilk bahsettiğimize ek olarak ruhsatlandırma, malzeme içerikleri, birleşimler, hukuki prosedürler vb gibi dersler bulunuyor. Marka konumlandırması, pazarın segmentlere ayrılması konusu derinleştiriliyor. Koklama teknikleri dersleri bu masterda da var. Sadece Floransa’da verilen Olfactory Experience Management for the Luxury masterı ise daha çok içerik, malzemeler, malzemelerin ne oranda birleşmeleri gerektiği, koku deneyimleme analizleri, spa management, otellere verilen malzemeler, hotel ekonomisi, strateji belirleme, sürdürülebilirlik vb gibi konulara odaklanıyor. Çok kısaca özetlemek gerekirse ilk pazarlama odaklı, ikincisi hukuki boyutuna odaklanıyor, sonuncu ise uygulama ve kimyasal içerik odaklı bir master programı.

Listemizdeki diğer 2 programdan biri lisans, yani üniversite programı. Bu alanda üniversite eğitimi şu an için sadece Paris kampüsünde veriliyor. 3 yıllık eğitim. One year intensive certificate dediğimiz eğitim ise, 1 yıllık oldukça yoğun parfüm ve kozmetik hakkında genel bir eğitim sunuyor. İçerk kapsamlı, bütçe olarak daha ekonomik bir tercih arayanlar master yerine one year olanı seçebilir.

Istituto Marangoni’de verilen eğitimler için bizimle iletişime geçiniz. vera@veraedu.com

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.