0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

VERA EĞİTİM
İTALYANCA ÖZEL DERS KONUSUNDA YILLARDIR BİR NUMARA !

Eskiden ilköğretim 5 yıldı. Öğrenciler Anadolu Liseleri ve Özel Okullar sınavlarına 5. sınıfın sonunda girerlerdi. Yabancı kolejleri tercih eden öğrenciler ilk 4 sene ortaokul boyunca yabancı dili iyice öğrenip öyle liseye geçerlerdi. Dolayısıyla lisede dil konusuna değil, sadece fizik, kimya, biyoloji gibi derslere odaklanırlardı. Ders kitaplarını anlamak zor olmazdı.

Şimdi mecburi ilköğretim 8 yıl. Öğrenciler OKS, SBS sınavlarına 8.sınıfın sonunda giriyor. İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei gibi yabancı kolejlere giren öğrenciler 1 senelik hazırlık İtalyancasından sonra fen derslerini anlamakta haklı olarak sıkıntı yaşıyorlar.

İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei Lisesi’nin en zor yılı Lise 1. sınıftır. Öğrenciler felsefe dersi dahil bütün dersleri İtalyanca olarak öğrenmeye başlarlar. Eğer öğrenci hazırlıkta fazla çalışmadan rahat bir sene geçirdiyse, Lise 1 ve 2’de sorun yaşaması muhtemeldir. İtalyan Lisesi’nde en çok sınıfta kalmalar Lise 1’de olur. İkmale kalmalar ise Lise 4’e kadar devam eder. (2009 yaz döneminde Lise 4’ten 45 kişi ikmale kalmıştır.)

Sorunsuz bir lise hayatı, ikmalsiz ve rahat geçen yaz tatilleri için, en güvenilir eğitim Vera Eğitim Danışmanlık’ta. 8 sene İtalyanca okumuş, İtalyan Lisesi’nden dereceyle mezun olmuş öğretmenler ve geçen senelerin sınav soruları eşliğinde en doğru eğitimi burada alırsınız. Vera Educazione’nin adı da buradan gelmektedir. VERA gerçek anlamına gelir. Vera Eğitim 10 yıllık tecrübesini İtalyan müfredat sistemine hakim öğretmenlerin motivasyon tekniğiyle birleştirerek, size bütün okul derslerinize yardımcı olacak şekilde en iyi hizmeti verecektir.