0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Beklenen IED Üniversite burs yarışması açıldı. Bilmeyenler için kısaca bahsedelim. İtalya’nın en eski üniversitelerinden IED’in Floransa, Roma, Torino ve Milano’da kampüsleri bulunuyor.

Hızlıca burs yarışmasının detaylarını sizlerle paylaşalım. Soru cevap yazdığımızda daha anlaşılır olduğunu söylüyorsunuz. Bu yazımızı da soru-cevap olarak hazırlamaya karar verdik.

Toplam kaç kişiye burs verilecek?

Toplam 40 kişiye burs veriliyor.

Burs oranı nedir?

Burs oranı yüzde 50. Fakat bu ücret toplam meblağ üzerinden değil, eğitim ücreti üzerinden hesaplanıyor. Toplam ücret, eğitim ücreti ve kayıt ücretinden oluşuyor. IED’in yıllık toplam ücreti 17200 Euro (2500+ 14700). Yüzde elli burs kazanan öğrenciler 9850 Euro ödüyorlar.

Yarışmaya son başvuru günü nedir?

Son başvuru günü 13 Aralık 2020. Bu tarihe kadar projenizi ve diğer gerekli evraklarınızı IED resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e email yoluyla iletiyorsunuz: vera@veraedu.com

Yarışmaya katılmak için bir şart var mıdır?

En geç 2021 Eylül ayına kadar liseden mezun olmuş olmak, 18 ile 26 yaşları arasında olmak ve başvurulan bölümün diline B2 seviyesinde hakim olmak gerekmektedir.

Gelelim proje konusuna…

Proje konusunu biz çok beğendik. Her zaman belirttiğimiz gibi burada elimizden geldiğinde fazla kişisel yorumlama yapmadan metinleri ana hatlarıyla tercüme etmeye çalışıyoruz. Orjinal yarışma metnini mutlaka bizden isteyin ki yorumlamaya açık olan kısımları kendinize göre değerlendirin. Yazının en altındaki formu doldurarak veya vera@veraedu.com adresine email göndererek yarışma metnini bizden isteyebilirsiniz.

Proje konusu “Mesafelerin Önemi”

Sosyal mesafe, fiziki mesafe, iş hayatındaki mesafeler, kişisel hayatımızdaki mesafeler, Evde kalma mecburiyetiyle gelen aileden , arkadaş grubundan uzak kalma zorunluluğu, kültürel alışkanlıklarımızdan vazgeçme zorunda kalma (İtalyanların tokalaşmayı çok sevmesi), üretenle tüketen arasındaki mesafelerin artması, eskiden büyük gördüğümüz sorunların küçülmesi.

Öyle bir ürün tasarla ki (ya da var olan bir ürünü öyle bir şekilde revize et ki) yeni hayatımızı kolaylaştırsın, hayatımızdaki mesafeleri kısaltsın. Hangi bölümde okumak istiyorsan, hangi branşa başvuru yapacaksan, o branşa uygun olacak şekilde projeni hazırla.

Bursun geçerli olduğu bölümlere geldi sıra…

BÖLÜM ŞEHİR
Fashion Marketing
Interior and Furniture Design
Floransa
Floransa
Photography
Fashion Design
Fashion Styling
Interior Design
Graphic Design
Product Design
Jewelry Design
Fashion Marketing
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Milano
Interior Design
Design del gioiello * (İtalyanca)
Roma
Roma
Transportation Design Torino

Ispanya’daki Madrid ve Barcelona kampüslerindeki bursun geçerli olduğu bölümler için bize email atabilirsiniz: vera@veraedu.com

Bütün öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

Orjinal burs metni ve sorularınız için bize email atabilirsiniz. bilgi@veraedu.com, vera@veraedu.com

Tüm bu desteğimiz ve sonrasındaki yardımlarımız (Kayıt, konsolosluk, vize vb işlemler.) için sizden herhangi bir ücret almıyoruz. Vera Eğitim – IED’in Türkiye resmi partneri