0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

Şubat 2023 başlangıç dönemi için Domus Academy’nin beklenen burs yarışmaları açıldı.

Önce yarışma takvimi hakkında genel bilgi verip, ardından hazırlanması gerekenlerle ilgili ayrı gönderiler hazırlayacağız.

Çoğu öğrencinin bildiği gibi Domus’un master programları 1 yıl sürüyor. Şubat 2023 başlangıç dönemi için açılan burs yarışmasında kazanılan ödüller sonraki dönemlere aktarılamıyor. O yüzden sadece mezunlar veya bu tarihe kadar mezun olacak öğrenciler yarışmaya katılabilir. Bu önemli bilgiyi de paylaştıktan sonra gelelim tarihlere:

Bursun geçerli olduğu bölümler hangileri?
Design Fashion Business Experience
Product Design Fashion Design Business Design Interaction Design
Interior and Living Design Fashion Management Luxury Brand Management Service Design
Urban Vision and Architectural Design Fashion Styling and Visual Merchandising Visual Brand Design

Burs başvurusu için önemli tarihler neler?

Son başvuru tarihi 7 Ekim 2022
Bursun açıklanma tarihi 2 Kasım 2022
Masterın başlangıç tarihi 6 Şubat 2023

Bu sene, geçen senelerden farklı olarak aynı anda 2 farklı yarışma açıldı. Birincisi eski senelerde olduğu gibi proje bazlı. Her bölüm için ayrı bir proje hazırlamak gerekiyor. Bu yarışmada en fazla burs oranı 7500 Euro. 24 900 Euro yerine 17 400 Euro ödeniyor. Diğer yarışma ise projesiz, sadece portfolio ile başvuru şeklinde. Yoğun çalışma temposunda olan ve proje hazırlamaya vakti olmayan öğrenciler mevcut portfoliolarını göndererek burs yarışmasına katılabiliyor. Bu durumda birincilik ödülü 5000 Euro. Yani 24 900 Euro yerine 19 900 Euro ödeniyor. Diğer ödüller de 4000, 3500, 3000 Euro indirim şeklinde gidiyor.

Burs başvurusu için hangi belgeler hazırlanacak?

Başvuru formu, CV, motivasyon mektubu, portfolyo, üniversite diploması (Henüz mezun olmadıysanız öğrenci belgesi ve tahmini mezuniyet belgesi), üniversite transkripti, pasaport kopyası, İngilizce dil belgesi, 2 tane referans mektubu (Sadece Double Award Master için isteniyor.)

Başvuru formu ve orjinal burs metni için CV’nizi bize iletin, sizi arayarak burs ile ilgili detaylı bilgilendirelim. Burs başvurusu için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Burs başvurusu için belgelerin hazırlanmasında sizinle beraber biz de heyecanla çalışıyoruz. Burs belgeleri nasıl hazırlanacak, motivasyon mektubu nasıl yazılacak sizi bilgilendiriyoruz, başvuru formunuzu sizin için hazırlıyoruz. Burs başvurusunun okula iletilmesi, burs sonucuna göre kayıt, vize gibi tüm işlemlerde ücret almadan sizlere destek oluyoruz. Düzen ve içerik olarak portfolyoda İtalya ne bekler anlatıyoruz.

Öğrencilerimize sunduğumuz artı bir hizmetimiz de 21 Eylül’de Domus Academy yetkilisini Bostancı ofisimizde misafir ediyoruz. Böylece öğrencimiz başvurusunu tamamlamadan önce direk okuldan portfolyosu ile ilgili feedback alıyor ve burs projesi ile ilgili görüşüyor. Görüşme sonrası son düzenlemeleri yapıp başvurumuzu tamamlıyoruz.

Vera Eğitim Domus Academy Türkiye resmi partneri, ücretsiz danışmanlık

vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com