0090 216 504 20 12 vera@veraedu.com

İtalya’da master için danışmanlık verdiğimiz öğrencilerin çoğu, yeni bölümleri duymaktan ve yeni trendlerden haberdar olmaktan memnun olur. Kimi zaman onlara sunduğumuz farklı bir bölüm zihinlerinde bir pencere açar ve asıl ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olur. Yıllardan beri öğrencilerimize spesifik ve niş alanlarda master yapmaları konusunda tavsiye veriyoruz ve bugün ne mutlu ki özellikle böyle spesifik alanlarda uzmanlık kazanan öğrencilerimiz çok iyi yerlerde. Bu da işimizin en güzel yanı.

Bugün yine bu sefer tam tersi bir öğrencimizin talebi üzerine keşfettiğimiz ve biraz da tesadüf karşımıza çıkan yeni bir bölümü tanıtacağız. Öğrencimiz üniversitede işletme okumuş, pazarlama alanına ilgi duymuş ve seçmeli olarak da medya dersleri almış bir aday. İlgi alanının digital media, digital strategy, sosyal medya pazarlaması vb gibi konular olduğunu söyledi. Bu konular genellikle iletişim, pazarlama ya da media design gibi masterlarda ara ders olarak veriliyor. Kimi zaman bir dönem, kimi zaman her iki dönem de birer ders şeklinde. Direk bu alana konsantre olan master programı bulmak hiç kolay değil. Özellikle İtalya’da İngilizce master ve yüksek lisans sunan üniversiteler içerisinde.

Geçtiğimiz haftalarda yılda bir defa düzenlenen, Marangoni toplantısında Digital Art Direction master programına denk gelince, direk aklıma öğrencimiz geldi. Program tam da isteğini karşılıyordu. Dilerseniz ders programına bakalım ki, sizde de netleşsin içerik. Çoğu zaman program isimleri yeterli bilgi vermiyor, ya da ülkemizde bu isimle tamamen farklı bir içerik sunulduğundan bambaşka bir çağrışım yapabiliyor. Aşağıdaki tabloda sıraladığımız üzere bu masterda video editleme dersi de var, reklam ve pazarlama dersleri de, sosyal medya yönetimi de.

Son olarak master programının süresi 1 akademik yıl. 11 Ekim 2021 başlangıç tarihi. Milano kampüsünde İngilizce olarak eğitim verilecek. McCann ajansının sponsor olduğu master süresince 3 ayrı firma ile 3 gerçek proje yapılacak. Master programının ücreti Non Eu öğrenciler için 28500 Euro. Başvuru için gerekli belgelerin listesi ve hazırlanmasıyla ilgili destek almak için Istituto Marangoni resmi Türkiye kayıt ofisimiz Vera Eğitim ile vera@veraedu.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.